Aktuálně


Naším hostem byl MUDr. Vladimír Cejp z hospice Athelas v Písku, který se s námi podelil o zkušenosti se změněnými stavy vědomí v hypnotickém stavu. Sdílel s námi taky bohaté zkušenosti z intenzivní a paliativní medicíny a ze své hypnoterapeutické praxe.

Pokud pracujete v paliativní péči a téma vás zajímá, budeme rádi, když se nám ozvete a...

Naším hostem byla Yvonna Lucká, klinická psycholožka a psychoterapeutka, která se s námi podělila o své zkušenosti s doprovázením blízkých v situaci blížící se smrti.

Pokud pracujete v paliativní péči a téma vás zajímá, budeme rádi, když se nám ozvete a přidáte se k setkáním naší pracovní skupiny. Kontaktovat nás můžete přes registrační formulář.

V rámci dalšího z našich pravidelných setkání jsme měli to potěšení setkat alespoň online se speciálními hosty Yasmeen Sadain, ředitelkou školení a provozu, a Davem Phillipsem, vedoucím školitelem kanadské organizace TheraPsil. Mluvili s námi o specifikách profesionálního výcvikového programu v psilocybinem asistované psychoterapie pro osoby s...


Evropská unie poprvé v historii finančně podpořila klinickou studii psychedelické terapie, která bude probíhat od roku 2025 na několika místech včetně České republiky. Klinická studie PsyPal se bude zabývat bezpečností a účinkem psilocybinem-asistované psychoterapie na depresi a úzkost u paliativních pacientů.

Nová dokumentární minisérie přináší ucelený pohled na výzkum psychedelik. A témata spojená s paliativní péčí nepřicházejí zkrátka.

Zákon "Right to Try Act" podepsal v roce 2018 Prezident Trump a měl by umožnit pacientům přístup k léčivům, které dosud nebyly schváleny americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) pro široké použití.